GrabCAD Türkiye

Created by Yalcin on 14 June, 2018

Öğrenmek için program önerisi

Kocaeli Üniversitesi'nde okumaktayım, makine mühendisliği 2.sınıftayım. Kendimi geliştirmek amacıyla ingilizce kursuna gidiyorum. okulda öğretildiği kadar autocad biliyorum . Solidworks kursuna başvurdum sınıf açılana kadar evde kendim pratik yapıp öğrenmeye çalışıyorum. Mezun olduktan sonra otomotiv firmalarında çalışmak istiyorum . Sizlere sorum bu sektör için cad,cam programlarına mı yoksa programlamaya mı önem vermem gerekir ? bu programlar ne olmalı ?

4 Answers

otomotiv firmaları bildiğim kadarıyla catia kullanıyor catia da öğrenebilirsin ben de catia da kendimni geliştirmeye çalışıyorum pratik önemli

Solidworks daha çok talaşlı imalat ve sac metal imalatı yapan firmaların kullandığı bir program, öğrensen asla işsiz kalmazsın. Ben de okulda Solidworks öğrenip iş hayatına atılınca Inventor'e geçiş yapmıştım. Programın kullanım biçimi neredeyse aynı, Solidworks'ü bi kere öğrendiğinde Inventor'de zorluk çekmezsin. Daha sonra hazır kütüphaneler, BOM tabloları gibi detayları da kendiliğinden çözersin zaten.

Autocad artık paint misali kullanıldığı için herkes biliyor, o yüzden iyi öğrenmek lazım.

CATIA....

Benim tavsiyem program öğrenmeden önce yabancı dilini geliştirmen yönünde. İstediğin kadar program bil ama şu anda firmalar öncelikle yabancı dili daha ön plana koyuyor. Heleki otomotiv firmaları dahada önem veriyor. Programı 2 ay içerisinde öğrenirsin.